پارک علم و فناوری

1 ~/Page/User/AdminHome.aspx
سه شنبه 27 آذر سال 1397
www.sstp.ir

تقویم جشنواره ها و کنفرانس ها

 

 

تقویم:

 • جشنواره شیخ بهایی: اردیبهشت ماه هر سال
  • جشنواره کلیه زمینه‌های فن آفرینی اعم از فنی و مهندسی، پزشکی و بهداشت، علوم پایه، کشاورزی، علوم انسانی، فرهنگ و هنر، خدمات و ... را در بر می‌گیرد و به گروه یا تخصص خاصی محدود نمی‌گردد. برای شرکت در این جشنواره هیچ محدودیت سنی، جنسیتی یا تحصیلی وجود ندارد. محدوده جغرافیایی این جشنواره به کشورمان محدود نبوده و ایرانیان فن‌آفرین مقیم خارج که بعضا موفقیت­های بزرگی نیز در این راه کسب نموده‌اند به جشنواره دعوت شده و در بخشهای مختلف آن شرکت داده می‌شوند. این جشنواره در دو بخش مسابقه‌ای و غیرمسابقه‌ای برگزار شده که بخش مسابقه‌‌ای شامل شناسایی برترین فن‌آفرینان، برترین طراحان کسب و کار و برترین حامیان فن‌آفرین و بخش غیرمسابقه‌ای شامل نمایشگاه، بورس ایده و سمینارهای آموزشی می‌باشد.

 

 • جشنواره خوارزمی: خرداد ماه هر سال
  • يكي از اهداف مهم و مورد توجه در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، تقويت روح بررسي، تتبع و ابتكار در تمام زمينه‌هاي علمي، فني، فرهنگي و اسلامي از طريق تاسيس مراكز تحقيقاتي و تشويق محققان و پژوهشگران است. از سوي ديگر از جمله رسالت­هاي مهم در اساسنامه سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران كشف و پرورش استعدادها در زمينه‌هاي علمي و صنعتي، حمايت و پشتيباني از مخترعان، مبتكران و محققان داخلي، استفاده از استعدادهاي بالقوه كشور و انتقال تجربه‌هاي علمي و فني ساير كشورها به داخل كشور مي‌باشد. يكي از راههاي تحقق اهداف فوق برگزاري جشنواره‌هاي علمي و از آن جمله جشنواره بين المللي خوارزمي است، جشنواره بين‌المللي خوارزمي بستري است كه ضمن تكريم مقام والاي انديشمندان و نخبگان عرصه علم و فناوري، زمينه‌هاي تعامل و همكاري علمي بين دانشمندان داخل و خارج را نيز فراهم مي‌سازد. جشنواره بين‌المللي خوارزمي گفتماني است علمي، در راستاي استراتژي گفتگوي تمدن­ها منبعث از روح همزيستي مسالمت آميز ايراني و فرهنگ اسلام با جوامع بين‌الملل.

 

 • جشنواره فردوسی: زمستان هر سال
  • جشنواره علمي- پژوهشي فردوسي به صورت دو سالانه توسط دانشگاه فردوسي مشهد و با مشاركت دانشگاه‌ها، مؤسسات و مراكز علمي، پژوهشي و صنعتي استان‌هاي خراسان رضوي، شمالي، جنوبي، سمنان، گلستان، مازندران، و سيستان و بلوچستان برگزار مي‌گردد. هدف از برگزاري اين جشنواره شناسايي نخبگان و ارج نهادن به مقام شامخ نوآوران و پژوهشگران، مخترعان و پديدآورندگان دانش مي باشد. نهمين جشنواره علمي- پژوهشي فردوسي در سال 1392 برگزار خواهد شد.

 

 •  جشنواره هفته پژوهش: آذر ماه هر سال
  • از جمله اهداف نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری که در هفته پژوهش برگزار می شود، موارد ذیل می باشد:

   1- ارایه و عرضه آخرین دستاوردهای پژوهش و فناوری دانشگاها، مراکز پژوهشی و دستگاه های اجرایی
   2-  توسعه همکاری ها و مبادلات علمی و فنی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و دستگاه های اجرایی
   3-  معرفی فن آوری و توانمندی های پارک های علم و فناوری و ایجاد امکان ارتباط و مبادله دانش فنی
   4- فراهم سازی شرایط و امکان برقراری تماس مستقیم بین خریداران داخلی با فروشندگان دانش فنی و
       عقد قراردادهای تجاری و بازرگانی در بخش فن بازار
   5- توسعه مناسبات علمی و پژوهشی بین بخش های تولید کننده علم و فن آوری و بخش صنعت
   6- تبیین نقش و اهمیت بالای تفکر و پژوهش در حل مشکلات کلان کشور و جامعه بر مبنای راهکارهای علمی
   7- افزایش حساسیت جامعه نسبت به پژوهش و متجلی کردن نتایج پژوهش و فناوری کشور

 

 • جشنواره منطقه ای دماوند: شهریور ماه هر سال
  • جشنواره منطقه‌ای نوآوری و شکوفایی دماوند بنیادملی نخبگان همزمان با برگزاری هر جشنواره در مناطق هشتگانه معمولا در شهریور یا مهرماه هر سال برگزار می گردد. این جشنواره مختص استان‌های شمالی کشور (مازندران، گیلان، گلستان و سمنان) است تا آموزش لازم برای محققان به ویژه دانشجویان، دانش‌آموزان و همه افراد مشتاق به فناوری انجام شود. ارزیابی اختراعات و شناسایی اختراعات، حمایت از مخترعان برگزیده، استمرار بخشی به کارهای تحقیقاتی، یافتن مجوزحضوردرجشنواره‌های بین‌المللی و استفاده از تسهیلات نظام‌ وظیفه توسط طرح‌های برتر ازجمله اهداف برپایی نمایشگاه نوآوری و شکوفایی دماوند محسوب می‌شود. از دیگر اهداف مهم این جشنواره برنامه‌ریزی برای بومی‌سازی اختراعات از جشنواره نوآوری و شکوفایی دماوند محسوب می‌شود.

 

 • جشنواره فناوری نانو: پاییز هر سال
  • نمایشگاه فناوری نانو که به صورت سالیانه توسط ستاد توسعه فناوری نانو برگزار می شود، بزرگ ترین و معتبرترین نمایشگاه داخلی در حوزه فناوری نانو و دومین نمایشگاه فناوری نانوی آسیا به شمار می رود.

 

 • جشنواره جوان ایرانی، فکر ایرنی: زمستان هر سال
  • پارک علم و فناوری اسـتان سـمنان در راسـتای حمایت و تجـلیل از جوانان خلاق، مبتکرو کـارآفـریـن هر ساله «جشنواره جوان ایرانی، فکر ایرانی» را برگزار می نماید.
   لازم به ذکر است طرح های ارایه شده باید در یکی از زمینه های فنی و مهندسی (معــدن و مـواد مـعـدنـی، مکانیــک، هـوا و فــضا، عـمران و صنعـت ساخـتمان، برق و الکترونیـک، مکـاترونیـک، کـامپیوتر و IT)، فنـاوری نانو، تجهیزات پزشـکی و دارویی، کـشاورزی و زیسـت فناوری بوده و از ویژگی هایی مانند: نوآوری، خلاقیت، ابتکار و قابلیت تجاری سازی شدن برخوردار باشد.
   این جشنواره هر ساله در بهمن ماه برگزار و تا پایان فروردین سال بعد ادامی می یابد.
   بررسی و داوری طرحهای ارایه شده در جلساتی با حضور کارشناسان پارک برگزار و نتیجه به برندگان آن اعلام می گردد.
   گفتنی است تا کنون 4 دوره از این جشنواره برگزار گردیده است.

 

 • جشنواره شکوفایی فجر انقلاب: زمستان هر سال
  • ايجاد فضاي خلاقيت و نوآوري،تجميع مخترعان و سرمايه گذاران و صاحبان صنعت،آموزش و مشاوره‌هاي لازم، معرفي نيازمندي هاي سازمان‌ها و نهادهاي دولتي و خصوصي و همفكري با نخبگان و به عبارتي تكميل چرخه توليد ثروت از طريق تجاري سازي اختراعات از جمله اهداف برگزاري جشنواره هاي ملي نوآوري و شكوفايي فجر انقلاب اسلامي است. اين جشنواره يكي از برنامه‌هاي علمي و فناوري ستاد دهه فجر بوده كه در راستاي كمك به رويكرد تجاري سازي اختراعات و فناوري‌ها برگزار مي‌شود.
 • بخش های مختلف جشنواره:

1- بخش نوآورى

اين بخش در سه گروه سنى برگزار مى شود:

 • نوآوران نوجوان، شامل گروه هاى سنى تا 18 سال كه از طريق جشنواره هاى دانش آموزى خوارزمى و بسيج دانش آموزى در اين جشنواره شركت مى نمايند.
 • نوآوران جوان، شامل گروه هاى سنى 18 تا 30 سال كه از طريق جشنواره هاى جوان و ملى رباتيك در اين جشنواره شركت خوارزمى، رازى، فارابى ، كار آفرينى، بسيج دانشجويىمى نمايند.
 • نوآوران بزرگسالان، شامل گروه سنى بالاتر از 30 سال كه از طريق جشنواره هاى بين المللى خوارزمى ، رازى، فارابى، شيخ بهايى و كار آفرينى در اين جشنواره شركت مى نمايند.

2-  بخش شكوفايى

 • در اين بخش طرح ها و پروژه هايى مجاز به شركت هستند كه در طول برنامه چهارم توسعه از طريق بخش هاى دولتى و يا خصوصى به طور كامل به مرحله اجراء درآمده و به پايان رسيده باشند و هم اكنون جامعه از منافع مادى و معنوى آنها بهره مند باشد.

3- جشنواره استانى نوآورى و شكوفايى

 • در هر يك از استانهاى كشور، جشنواره قبل ازبرگزارى جشنواره ملى نوآورى و شكوفايى، نوآورى و شكوفايى استانى با كمك استاندارى، در هراستان به شرح ذيل برپا خواهد شد. ستاد جشنواره استانى به رياست استاندار و با حضور روساى دانشگاه هاى استان، رئيس پارك علم و فناورى ) درصورت وجود(، مدير كل صنايع و معادن استان، مدير كل جهاد كشاورزى استان ، مدير كل ارتباطات و فناورى اطلاعات استان و 7 تن از برجستگان صنعت و دانشگاه در مركز استان تشكيل مى گردد و وظيفه سياستگذارى، هدايت كلى، نظارت و تعيين برگزيدكان نهايى را بر عهده دارد.


نویسنده : محمد میرشاهی | بازدید : 171 | نظر : 0 | گروه : منوها | تاریخ ثبت : دوشنبه 1 مرداد سال 1397

این مطلب را برای دیگران هم به اشتراک بگذارید :

نظر : 0
نظر شما
 

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می‌دهید ...

 

نام شما :
 
آدرس ایمیل :
 
نظر شما :
 
فراخوان جذب نیروی قراردادی کار معین «کارشناس خدمات فنی و تخصصی» در پارک علم و فناوری استان سمنان
1- برگزاری جلسه ی مشترک مرکز رشد واحدهای فناور مهدی‌شهر با هنرمندان و فعالان صنایع‌دستی مهدی‌شهر ...
2- برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان بهداشت و ایمنی در محیط کار (HSE) و کارگاه آموزشی تخصصی پیشگیری از اعتیاد جهت ...
3- برگزاری اولین کنگره بین المللی سلامت و صنعت اسب با مشارکت پارک علم و فناوری استان در شهرستان مهدی‌شهر ...
4- بازدید و برگزاری جلسات تخصصی نمایندگان صندوق شکوفایی و نوآوری در مرکز رشد دکتر حسابی پارک علم و فناوری استان سمنان...
5- بازدید جناب آقای دکتر سورنا ستاری معاون محترم علمی و فناوری رییس جمهور و هیات همراه از پردیس پارک علم و فناوری استان سمنان ...
6- اولین دوره نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند مصلی تهران ...
7- برگزاری جلسه با فعالین مستعد تشکیل سمن در پارک و کارشناس اداره ورزش جوانان شاهرود در خصوص ثبت سمن های کارآفرینی ...
8- برگزاری جلسه بررسی فرایند اخذ گواهینامه استاندارد برای محصولات دانش بنیان ...
9- شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان سمنان و هفتمین نمایشگاه کتاب شهرستان شاهرود ۱۱ الی ۱۶ آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد...
10- اعلام نتایج نهایی داوری جشنواره منطقه ای اختراعات رویش دماوند و خاوران به میزبانی بنیاد نخبگان استان سمنان ...
 

انتصاب دکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی، رییس پارک علم و فناوری استان سمنان به عنوان عضو گروه تخصصی فناوری کمیسیون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

مدیر عامل شرکت پارس‌گاس‌ایما از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور سمنان پارک علم و فناوری استان سمنان در چهلمین نشست دوره‌ای گروه بانک توسعه اسلامی در موزامبیک شرکت کرد

یازدهمین جشنواره ملی داستان رضوی (کبوتر حرم)

شعار سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر (5 تیر 1394)؛ بیایید باهم، زندگیمان، جامعه‌مان و هویت‌مان را عاری از مواد مخدر سازیم

تسهیلات مصوب قانون بودجه سال 1394 کل کشور برای شرکت‌ها و موسسات فعال در امور سرمایه‌گذاری و فناوری اطلاعات

نحوه بهره مندی از معافیت های مالیاتی قانون حمایت از شرکت و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات مصوب 1389/08/05

حلول ماه مبارک رمضان گرامی باد

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان (دانش آموختگان برتر فناور)

پنجمین کنفرانس بین‌المللی توسعه پایدار و عمران شهری

دومین همایش ملی بهبود محیط کسب و کار

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل: بین المللی شدن تنها مسیر توسعه دانشگاه ها است

دیدار اعضای هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود با رییس، معاونین و مدیران پارک علم و فناوری استان سمنان

رحلت جانسوز امام خمینی(ره) تسلیت باد

ولادت با سعادت حضرت قائم(عج) گرامی باد

همایش تجاری‌سازی طرح‌های پژوهشی با برخورداری از صندوق پژوهش و فناوری استان سمنان و تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی در پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار شد

همایش تجاری‌سازی طرح‌های پژوهشی با معرفی صندوق پژوهش و فناوری استان سمنان و تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی

استقرار شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان در پردیس پارک علم و فناوری استان سمنان

سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر گرامی باد

پورتال سازمان مدیریت بحران کشور

ولادت فرخنده امام حسین(ع)، ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و ولادت امام زین العابدین(ع) مبارک باد

افتتاح رسمی سامانه ایده بازار ایرانی در مرکز رشد واحدهای فناور دامغان پارک علم و فناوری استان سمنان

تسلیت به همکار ارجمند جناب آقای وحید امینیان

هفدهمین کنفرانس شیمی معدنی ایران

27 اردیبهشت، روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی گرامی باد

مبعث رسول اکرم‌(ص) مبارک باد

گزارش تصویری از بازدید پایه ششم مدرسه ابتدایی بیارجمند از پارک علمی-تفریحی نوآموز

گزارش تصویری از بازدید پایه سوم دبیرستان نمونه دولتی الزهرا از پارک علمی-تفریحی نوآموز

دکتر هراتی‌زاده، مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری استان سمنان خبر داد: ارایه خدمات برخط در مراکز رشد پارک علم و فناوری استان سمنان

برگزاری سیزدهمین نشست مدیران و کارشناسان و پنجمین جلسه تحلیلی عملکرد مراکز رشد پارک علم و فناوری استان سمنان در مرکز رشد مهدی‌شهر

تسلیت به همکار ارجمند سرکار خانم فاطمه باقری

پانزدهمین جلسه کارگزاری «کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا» در پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار شد

برگزاری جلسه مشترک بین مرکز رشد واحدهای فناور گرمسار و نماینده شرکت ربات‌های صنعتی KUKA آلمان

نمایشگاه فناوری‌های پیشرفته اراک

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی

«دیدبان فناوری» فصلنامه پارک علم و فناوری استان سمنان - سال سوم شماره سوم- پاییز 1393

همایش نقش حمایت از اختراعات و حقوق مالکیت فکری در رشد و توسعه ملی

جشنواره علم و عامِه

جلسه «حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی» در پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار شد

دریافت فایل قالب ارسال پروپوزال به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

ولادت امام علی (ع) و روز مرد مبارک